Topný kabel 15w / 4m ReptiEye

Neohodnoceno
Značka: ReptiEye

Kvalitní jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 212
319 Kč
Topný kabel 15w / 4m ReptiEye
Neohodnoceno
Značka: ReptiEye

Jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu. Může být položen i pod substrátem, ale jen v případě, že je překryt vodivým materiálem (písek, kamínky atd.). Nikdy ho nepřekrývejte nevodivými substráty (kokos, kůra), mohlo by dojít k přehřátí. Kabel instalujte tak, aby se nikde nepřekrýval. Výkon 15 W, délka 4 m.

Topný kabel je určen k bočnímu nebo spodnímu vyhřívání. Celková délka kabelu je 4 m a celý je obalen silikonovou izolací. První metr od elektrické zástrčky je pouze přívodní kabel, který se nezahřívá, zbylé tři metry kabelu se zahřívají. Silikonovou izolací je obalena jak výhřevná, tak i nevýhřevná část. Po zapojení do elektrické sítě se kabel rozehřeje během několika minut a po vypojení zase rychle ochladí.

Použití a instalace:

Topný kabel lze instalovat dovnitř i vně terária. Vždy musí být dodržena základní podmínka, aby se kabel nikdy přes sebe nepřekrýval a nedotýkal. Když chcete kabel umístit plošně, tak je nejlepší narovnat ho do pravidelných smyček, kabel lze ohýbat velmi snadno. Je nutné ho k podložce pevně uchytit tepluodolnou lepenkou, či napevno přilepit silikonem nebo tmelem. Pokud kabel narovnáte do pravidelných smyček, tak jím pokryjete plochu např. 50x20 cm. Výkon tohoto kabelu je pouze 15 W, takže nehřeje moc výrazně, výborně se proto hodí pro použití i v menších teráriích. Při použití uvnitř terária dobře zabraňte možnému poškození kabelu a pokud možno ho zajistěte tak, aby k němu zvířata neměla přímý přístup. Toto samozřejmě tolik neplatí u malých zvířat, která nemohou dobře uchycený kabel nijak ohrozit. Kabel můžete instalovat i pod několik terárií u sebe zároveň. Zajistěte však, aby terária nespočívala na kabelu svou vahou např. tím, že je něčím vypodložíte. Okolí kabelu by mělo odvětrávat, proto ho při použití uvnitř terária zasypávejte pouze vodivými substráty, jako je písek či kameny. Nepoužívejte nevodivé substráty (např. dřevité substráty či kůru).

Topný kabel instalujte vždy jen na části dna nebo stěny kvůli zachování rozdílných teplot na různých místech v teráriu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Keramický tepelný zářič 50w ReptiEye
349 Kč
94
Topná fólie 7w 15x28 cm ReptiEye
289 Kč
87
Keramický tepelný zářič 75w ReptiEye
349 Kč
95
Topný kámen z břidlice 7w
499 Kč
105
Topný kámen z břidlice 15w
599 Kč
103
Topný kámen 15w
499 Kč
199