Topný kabel 50w / 7m ReptiEye

Neohodnoceno
Značka: ReptiEye

Kvalitní jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 214
389 Kč
Topný kabel 50w / 7m ReptiEye
Neohodnoceno
Značka: ReptiEye

Jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu. Může být položen i pod substrátem, ale jen v případě, že je překryt vodivým materiálem (písek, kamínky atd.). Nikdy ho nepřekrývejte nevodivými substráty (kokos, kůra ), mohlo by dojít k přehřátí. Kabel instalujte tak, aby se nikde nepřekrýval. Výkon 50 W, délka 7 m.

Topný kabel je určen k bočnímu nebo spodnímu vyhřívání. Celková délka kabelu je 7 m a celý je obalen silikonovou izolací. První metr od elektrické zástrčky je pouze přívodní kabel, který se nezahřívá, zbylých šest metrů kabelu se zahřívá. Silikonovou izolací je obalena jak výhřevná, tak i nevýhřevná část. Po zapojení do elektrické sítě se kabel rozehřeje během několika minut a po vypojení zase brzy ochladí.

Použití a instalace:

Topný kabel lze instalovat dovnitř i vně terária. Vždy musí být dodržena základní podmínka, aby se kabel nikdy přes sebe nepřekrýval a nedotýkal. Když chcete kabel umístit plošně, tak je nejlepší narovnat ho do pravidelných smyček, kabel lze ohýbat velmi snadno. Je nutné ho k podložce pevně uchytit horkuvzdornou lepenkou, či napevno přilepit silikonem nebo tmelem. Výkon tohoto kabelu je 50 W, takže se dost zahřívá, proto se hodí pro použití ve větších a středních teráriích. Při použití uvnitř terária dobře zabraňte možnému poškození kabelu a zajistěte aby k němu zvířata neměla přímý přístup. Díky jeho délce můžete kabel instalovat i pod několik terárií u sebe zároveň. Zajistěte však, aby terária nespočívala na kabelu svou vahou např. tím, že je něčím vypodložíte, ale velká terária musí ležet na podložce celou plochou dna, proto v takových případech instalujte kabel raději na stěnu terária nebo dovnitř. Okolí kabelu by mělo odvětrávat, proto ho při použití uvnitř terária zasypávejte pouze vodivými substráty jako je písek či kameny. Nepoužívejte nevodivé substráty (např. dřevité substráty či kůru).


Topný kabel instalujte vždy jen na části dna nebo stěny kvůli zachování rozdílných teplot na různých místech v teráriu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Topná fólie 35w 65x28 cm ReptiEye
499 Kč
91
Topný kámen z břidlice 15w
599 Kč
103
Topná fólie 5w 14x15 cm ReptiEye
259 Kč
86
Topný kámen 7w
399 Kč
200
Topná fólie 7w 15x28 cm ReptiEye
289 Kč
87
Topný kabel 80w / 9m ReptiEye
449 Kč
215
Keramický tepelný zářič 100w ReptiEye
349 Kč
96