Topný kabel 80w / 9m ReptiEye

Neohodnoceno
Značka: ReptiEye

Kvalitní jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 215
449 Kč
Topný kabel 80w / 9m ReptiEye
Neohodnoceno
Značka: ReptiEye

Jednožílový topný kabel, který je pro větší odolnost obalený silnou vrstvou silikonu. Může být položen i pod substrátem, ale jen v případě, že je překryt vodivým materiálem (písek, kamínky atd.). Nikdy ho nepřekrývejte nevodivými substráty (kokos, kůra, hobliny), mohlo by dojít k přehřátí. Kabel instalujte tak, aby se nikde nepřekrýval. Výkon 80 W, délka 9 m.

Topný kabel je určen k bočnímu nebo spodnímu vyhřívání. Celková délka kabelu je 9 m a celý je obalen silikonovou izolací. První metr od elektrické zástrčky je pouze přívodní kabel, který se nezahřívá, zbylých osm metrů kabelu se zahřívá. Silikonovou izolací je obalena jak výhřevná, tak i nevýhřevná část. Po zapojení do elektrické sítě se kabel rozehřeje během několika minut a po vypojení zase brzy ochladí.

Použití a instalace:

Topný kabel lze instalovat dovnitř i vně terária. Vždy musí být dodržena základní podmínka, aby se kabel nikdy přes sebe nepřekrýval a nedotýkal. Když chcete kabel umístit plošně, tak je nejlepší narovnat ho do pravidelných smyček, kabel lze ohýbat velmi snadno. Je nutné ho k podložce pevně uchytit horkuvzdornou lepenkou, či napevno přilepit silikonem nebo tmelem. Výkon tohoto kabelu je 80 W, takže se výrazně zahřívá, proto se hodí pro použití ve velkých teráriích. Při použití uvnitř terária dobře zabraňte možnému poškození kabelu a zajistěte aby k němu zvířata neměla přímý přístup. Díky velké délce kabel můžete instalovat i pod několik terárií u sebe zároveň. Zajistěte však, aby terária nespočívala na kabelu svou vahou např. tím, že je něčím vypodložíte, ale velká terária musí ležet na podložce celou plochou dna, proto v takových případech instalujte kabel raději na stěnu terária nebo dovnitř. Okolí kabelu by mělo odvětrávat, proto ho při použití uvnitř terária zasypávejte pouze vodivými substráty jako je písek či kameny. Nepoužívejte nevodivé substráty (např. dřevité substráty či kůru).

Topný kabel instalujte vždy jen na části dna nebo stěny kvůli zachování rozdílných teplot na různých místech v teráriu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Podobné produkty

Keramický tepelný zářič 100w ReptiEye
349 Kč
96
Topný kabel 50w / 7m ReptiEye
389 Kč
214
Keramický tepelný zářič 50w ReptiEye
349 Kč
94
Topný kabel 15w / 4m ReptiEye
319 Kč
212
Topná fólie 45w 80x28 cm ReptiEye
549 Kč
92