Set 18w/59cm Plnospektální zářivka + svítidlo a kabel

1 hodnocení
Značka: ReptiEye

ReptiEye Plnospektrální zářivky, produkují světlo, které je velmi podobné přírodnímu slunečnímu záření.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Kód: 268
859 Kč
Set 18w/59cm Plnospektální zářivka + svítidlo a kabel
1 hodnocení
Značka: ReptiEye
5,0 1 hodnocení

Proč je důležité plnospektrální osvětlení?

 

Většina lidí se podívá do terária řekne si, má tam dost světla, to stačí. Tady dochází k prvním omylům, plaz má oči přizpůsobené jinak než lidi, pro nás viditelné světlo není to, co pro plaza, on potřebuje více UVA záření k tomu aby byl aktivnější. Proto je důležitý PLNOSPEKTRÁLNÍ dosvit, tyto speciální světla simulují PLNÉ SPEKTRUM SLUNEČNÍHO SVITU. Denní plaz je pak aktivnější, žravější a v neposlední řadě barevnější.

 

ReptiEye Daylight je speciální světelné spektrum, které se výrazně odlišuje od světla běžných plnospektrálních zářivek. Svým spektrálním složením odpovídá přirozenému slunečnímu světlu (plné spektrum). Vyzařuje i postranní ultrafialová UVA a UVB složku denního světla. Zářivky ReptiEye Daylight tedy produkují světlo, které je velmi podobné přírodnímu slunečnímu záření. CRI index spektra ReptiEye Daylight  je 98 (1A) a můžeme je přirovnávat ke slunečnímu spektru, které má CRI index 100.  Doplňkový podíl v UVA spektra je znám svými blahodárnými antistresovými a regeneračními účinky na živé organismy. Proto se tyto zářivky se používají především tam, kde se musíme dlouhodobě vyrovnat s nedostatkem přírodního slunečního světla.

 

Součást balení:

  • 18w/59cm Plnospektální zářivka ReptiEye Daylight
  • Rabalux T8 18w / 65,5cm
  • Flexo kabel 2m/3x0.75 černá šňůra/PVC

Doplňkové parametry

Kategorie: Zdroje denního světla
CCT: 6000 K
Rozměry: Ø26 x 438 mm
Patice: G13
Nevyplňujte toto pole:
Možnost upevnění plnospektrální zářivky na horní kryt želvária 12.3.2024 11:05
Dobrý den, chci se zeptat, jakým způsobem se světlo upevňuje, popř jestli je možno ho namontovat na horní kryt akvária. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den, Honza Štivar :))
Odpovědět
Instalace svítidla 12.3.2024 11:36
Dobrý den, zářivku je vždy potřeba instalovat dovnitř terária, protože sklo odfiltruje UVA i UVB záření. Do skleněných terárií instalujeme zářivku pomocí lepidla mamut, stačí použít malé množství na nožičky svítidla a chvíli ho přidržet, poté svítidlo velmi dobře drží. V případě, že je potřeba svítidlo sundat, stačí lepidlo odříznout pomocí lámacího nože. Do terárií z lamina se svítidlo přichytí pomocí vrutů. Přeji hezký den, Jiří Chlumský