Poslední články

Rss

Jak vybavit terárium a vybrat osvětlení?

Vytvořeno : 02-Nov-2016 Napsal: dnf Zveřejněno: Terária Komentář: 0
Jak vybavit terárium a vybrat osvětlení?

Protože se nám tu množí dotazy týkající se vybavení terária a jeho osvětlení, připravili jsme pro Vás infografiku.

Doufáme, že dobře poslouží :)

Výroba umělých skal a pozadí pro terária

Vytvořeno : 09-May-2015 Napsal: dnf Zveřejněno: Terária Komentář: 0
Výroba umělých skal a pozadí pro terária

Připravil jsem si tentokrát článek na téma jak si udělat po domácku terarijní kámen, či terarijní stěnu.
Každého táhne mít terárium co nejvíce estetické a tedy aby bylo co nejblíže biotopu zvířete. 3D kompletní pozadí mají nevýhodu ve špatném čištění a pracnější či nemožné hygieně.
Proto mne napadlo vytvořit si návrh na samostatně stojící "kameny", které se z terária mohou kdykoliv vyndat, kompletně umýt a zase vrátit zpět, či prostě použít jinde..
Výhoda je bezesporu v tom, že si vytvoříte kámen dle svých představ, který téměř nic neváží a instalujete si ho dle libosti. Nevýhoda je časová náročnost, finance na použitou výrobu a určitá zručnost.

Terária na zakázku

Vytvořeno : 28-Jan-2015 Napsal: admin Zveřejněno: Terária Komentář: 0
Terária na zakázku

Na zakázku vyrábíme terária od těch nejmenších, až po ty veliké.

Naše terária vyrábíme z OSB, lamina, dřevotřísky nebo dřeva. S výrobou máme letité zkušenosti a používáme roky odzkoušené materiály. Osvětlení a UVB lampy používáme jen ty, které jsou pro daného živočicha vhodné a velice kvalitní.

Agama Vousatá - SILKBACK forma agamy s kůží místo šupin

Vytvořeno : 28-Jan-2015 Napsal: dnf Zveřejněno: Agama Vousatá Komentář: 0
Agama Vousatá - SILKBACK forma agamy s kůží místo šupin

Agama vousatá forma SILKBACK, je forma pro mnohé lidi označována už za hranicí co by se mělo na plazech dopouštět, já osobně takto tuto formu nevnímám a přiřadil bych jí k něčemu jako je například SKINNY morče. Jelikož jsem nenarazil na internetu na článek, který popisuje zkušenosti s chovem, ale jen kusé i někdy protichůdné informace, rozhodl jsem se publikovat vlastní zkušenosti, které by pro někoho mohly být v pořízení silka k nezaplacení.

UV Lampy od Solar Raptor

Vytvořeno : 07-Nov-2014 Napsal: admin Zveřejněno: Osvětlení Komentář: 0
UV Lampy od Solar Raptor

Metal-halidové osvětlení je poměrně nová technologie v osvětlování plazů. Oproti ostatním má mnoho pozitivních vlastností - z nichž nejvýznamnější je to, že v jednom zroji (světle) dodáte zvířeti jak teplo, tak kvalitní UV-B i UV-A záření a zároveň vysokou intenzitu světla. UV Solar Raptor má ve vzdálenosti 50 cm intenzitu cca 70 000 luxů, což klasická žárovka nebo zářivka nikdy nemůže dosáhnout.

ReptiEye Výbojky

Vytvořeno : 11-Sep-2014 Napsal: admin Zveřejněno: Osvětlení Komentář: 0
ReptiEye Výbojky

ReptiEye lampa vydává světlo vysoké intenzity (přibližně 70.000 luxů), teplo a velkou intenzitu UV-B a UV-A záření při nejmenší možné wattáži.
Oproti ostatním osvětlení má mnoho pozitivních vlastností, z nichž nejvýznamnější je to, že v jednom zdroji (světle) dodá zvířeti jak teplo, tak kvalitní UV-B i UV-A záření a zároveň vysokou intenzitu světla. UV ReptiEye má ve vzdálenosti 40 cm intenzitu cca 70 000 luxů, což klasická žárovka nebo zářivka nikdy nemůže dosáhnout.

Bezpečné rostliny

Vytvořeno : 07-Aug-2014 Napsal: admin Zveřejněno: Agama Vousatá Komentář: 0
Bezpečné rostliny

Následuje seznam rostlin, o kterých je známo, že jsou bezpečné pro ještěry jako je Agama Vousatá. Tyto informace pochází ze stránek Melissy Kaplan (www.anapsid.org) a také z několika dalších odkazů. Pamatujte, pokud kupujete rostliny z obchodu, musíte je přesadit a počkat 6 až 12 týdnů až pesticidy "odrostou", než jimi začnete krmit.

Panel Tool

Reset